VENA z pomocą w walce o zdrowie!

Szanowni Państwo,

w tym szczególnie ciężkim okresie dla nas wszystkich, staramy się jako firma posiadająca zaplecze maszynowe wspomóc szpitale.

Wszyscy zostaliśmy postawieni przed obliczem wirusa, który powoduje spustoszenie w naszym życiu prywatnym – strach o bliskich, strach o nasze własne zdrowie, strach o pracę – można tak wymieniać bardzo długo. My jako firma również jesteśmy dotknięci tym strachem, bo z dnia na dzień nasz biznes po prostu się zatrzymał. Firma, która tętniła życiem, w której każdego dnia zastanawialiśmy się co uszyjemy w pierwszej kolejności, jaki projekt twórczy naszych projektantów zrealizujemy, do kogo wyślemy zamówienia, jaki nowy cel postawimy sobie na jutro, na za tydzień – to wszystko dosłownie z jednym dniem stanęło w miejscu. W obawie przed zagrożeniem 90% naszych pracowników została oddelegowana do domów.

Powstało pytanie: co robić?? Co robić w takiej sytuacji??

Skoro nie możemy już nic, skoro nie ma zapotrzebowania na nasz produkt, to czy mamy tak po prostu zamknąć firmę i się poddać?? Stwierdziliśmy, że mając szwalnię i całe mnóstwo maszyn, nie możemy tego zrobić, skoro w telewizji ciągle słyszeliśmy, że kolejny szpital prosi o pomoc, prosi o najprostszą rzecz- maseczkę ochronną. Przecież każdy z nas myślał sobie: ” przecież to absurd!”

I tutaj zaczęła się kolejna walka – walka o surowiec, który można wykorzystać do uszycia maseczki ochronnej lub kombinezonu ochronnego – nigdy byśmy nie pomyśleli, że to będzie, aż tak trudne. Zajęło nam to kilka dni, ale udało się i dzięki zaangażowaniu wielu osób – zwłaszcza naszych pracowników, dzisiaj szyjemy asortyment ochronny, który trafi do szpitali.

Część maseczek została uszyta zupełnie charytatywnie, natomiast druga część zostanie uszyta za sam koszt surowca i koszt pracy naszych pracowników, których w tej ciężkiej sytuacji nie chcemy masowo zwalniać. My jako firma rezygnujemy z zysku, ale chcemy zatrzymać ludzi, których mamy, którzy pracują z nami nawet od początku powstania firmy. Liczymy, że przetrwamy to wszystko – jako pracownicy firmy i jako po prostu ludzie.

I w związku z tym, mamy prośbę do osób, które z nami współpracują:

Drodzy Kontrahenci,

jeśli macie jakąkolwiek możliwość wpłacenia nam gotówki za towar, który już Wam sprzedaliśmy – nawet najmniejszą kwotę, nawet część tego, nawet 1/10 tej kwoty, zróbcie to, a my będziemy mogli przeznaczyć to na materiał, który wykorzystamy na uszycie maseczek i kombinezonów ochronnych.

Mamy nadzieję, że to co teraz robimy, naprawdę pomoże.

Możemy tylko tyle i aż tyle.

Pracownicy firmy VENA Lingerie dla zdrowia, dla szpitali!

Poniżej filmik: Nasza włoska maszyna kroi materiał na maseczki ochronne.
Nasi Klienci wiedzą, że jesteśmy firmą, która bardzo dużo materiałów oraz jak widać maszyny – kupowała prosto z Włoch – w obliczu tragedii jaka dzieje się również tam, od pierwszych dni bardzo nad tym ubolewaliśmy, gdyż wiele kontaktów służbowych i zarazem znajomości mamy właśnie w tym kraju.

Dzięki tej maszynie możemy ograniczyć kontakt z materiałem na maseczki, gdyż ułożone warstwy materiału są przykryte specjalnym papierem i kater zasysa całe powietrze znajdujące się pod papierem ochronnym, co powoduje brak możliwości przesunięcia się materiału oraz precyzyjne wykrajanie materiału.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Menu
×
×

Koszyk